Garnek do gotowania na parze

garnek_do_gotowania_na_parze

Garnek do gotowania na parze jest prezentem, który powinien spodobać się osobom, które prowadzą aktywny i zdrowy tryb życia. Gotowanie na parze daje wiele korzyści. Przede wszystkim zapobiega utracie cennych witamin podczas obróbki termicznej warzyw i owoców, jak także pozwala chronić wszelkie nietrwałe składniki pokarmu.

Trzeba pamiętać, że żywność gotowana w wodzie wraz z czasem gotowania traci najważniejsze składniki odżywcze – potas, magnez, żelazo, fosfor, wapń. W sytuacji, gdy korzystamy z garnka do gotowania na parze, prowadzimy krótkotrwałą obróbkę termiczną jedynie przy udziale pary wodnej. Potrawy takie są lekkostrawne i zdecydowanie mniej kaloryczne. Ponadto, zachowają one pełnię smaku i aromatu. Gotowanie na parze jest zdecydowanie najzdrowszą metodą przygotowywania jedzenia. Umożliwione jest także wtedy przyrządzenie całego dania w jednym czasie, dzięki czemu podczas podania jest ono świeże i pyszne.

Garnek do gotowania na parze składa się z minimum trzech elementów – garnek, sitko, na którym rozkładamy żywność oraz pokrywka. Najtrwalsze i najlepsze będą garnki wykonane ze stali nierdzewnej.

Taki garnek będzie także doskonałym prezentem dla osób, które ze względów zdrowotnych muszą przygotowywać posiłki nisko przetworzone i niskokaloryczne.

Ceny garnków do gotowania na parze wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, ale z pewnością nie będą to zmarnowane pieniądze, a osoba obdarowana będzie zadowolona z takiego praktycznego prezentu.